Často kladené otázky

Pre koho je kidvak určený?

Kidvak je určený pre všetky bábätká. Od novorodenca až po 25kg dieťa.
Novorodenec - pre novoška je kidvak najprirodzenejšie prostredie hneď po mamkinej náruči alebo pobyte v šatke. Zaoblený chrbátik spôsobuje to, že jeho chrbtica je uvoľnená, peristaltika výborne pracuje. Pomáha aj deťom, ktoré majú problémy s boľavým bruškom. Bábätako zažíva v hačke podobné pocity, ako u mamky v brušku a to mu pomáha uvoľniť sa. Horizontálne aj vertikálne hojdanie, tepelný komfort vďaka vložke z ovčej vlny, zaoblený chrbátik a prostredie chránené pred zbytočnými podnetmi - to všetko simuluje maternicu. Hovorím to vždy. Už nič lepšie, ako je maternica pre bábätko nevymyslíme, môžeme sa len snažiť ju napodobniť.

Väčsie dieťa - pre väčšie dieťa kidvak slúži už väčšinou na uspatie alebo na hru. Prípadne kratší denný spánok. Náš sťvorročný syn má hačku stále rád. Vlezie si tam s knižkou, je to jeho miesto oddychu. Hačku vyhľadá často, keď je chorý. Schúli sa tam a odpočíva.

Nie je neskoro kúpiť kidvak napríklad ročnému dieťatku?

Náš príbeh s kidvakom začal, keď mal syn 11 mesiacov. Dovtedy zaspával väčšinou pri dojčení, ale zrazu bol oveľa aktívnejší a po dojčení začal loziť po posteli a uspať ho bolo dosť náročné. Potrebovala som niečo, kupon: akovbrusku čo ho zastabilizuje na jednom mieste a hačka túto nemožnú misiu zvládla. Odrazu chpaček spal do piatich minút. Takže aj pri väčších deťoch Vám kidvak môže zásadne pomôcť a priniesť úľavu.

Aký je rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom?

Rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom je najmä v dĺžke časti, ktorá sa nachádza pod bábätkom. Čiže do väčšieho kidvaku sa zmestí aj vyššie bábätko. Pri malom kidvaku je to 100cm a veľkom 130cm. Ďalej ide o to, že k malej hačke ide jemnejšia pružinka, ktorá pruží od 3-15kg. K väčšiemu kidvaku pevnejšia, tá pruží od 8-25kg. K väčiemu kidvaku si viete dokúpiť jemnú pružinku a tak využívať veľký kidvak od novorodenca až po štvorročáka.

Ako sa kidvak udržiava?

Veľmi jednoducho. Odstánite všetky pevné časti, ako je tyč, karabíny, … a vyperiete ju v práčke. Dokonca sušiť v sušičke. Každý kidvak má našitý štítok s pracími pokynmi, pretože sa to líši u bavlnených a ľanových kidvakoch. Vlnená vsadka sa môže prať ručne alebo na ručnom programe v práčke, pričom odporúčam používať šetrný prací prostriedok určený na vlnu.

Je možné objednať si kidvak v zrýchlenom procese?

Snažíme sa, aby sme mali všetky kidvaky skladom. Ak sa však stane, že Kidvak potrebujete urgentne a nie je skladom, napíšte nám. Stačí ak pri objednávke napíšete do poznámky, že Kidvak potrebujete urgentne.
Urobíme všetko čo je v našich silách, aby sme Vám ho čím skôr vyrobili.

Pre koho je kidvak určený?

Kidvak je určený pre všetky bábätká. Od novorodenca až po 25kg dieťa. Novorodenec - pre novoška je k...

Nie je neskoro kúpiť kidvak napríklad ročnému dieťatku?

Náš príbeh s kidvakom začal, keď mal syn 11 mesiacov. Dovtedy zaspával väčšinou pri dojčení, ale zra...

Aký je rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom?

Rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom je najmä v dĺžke časti, ktorá sa nachádza pod bábätkom. Čiže d...

Ako sa kidvak udržiava?

Veľmi jednoducho. Odstánite všetky pevné časti, ako je tyč, karabíny, … a vyperiete ju v práčke. Dok...

Je možné objednať si kidvak v zrýchlenom procese?

Snažíme sa, aby sme mali všetky kidvaky skladom. Ak sa však stane, že Kidvak potrebujete urgentne a ...

5 položiek celkom
Späť do obchodu