Ako pomôcť bábätkám zvyknúť si na Kidvak

Kidvak_piknik_00041 - kópiaProstredie, ktoré hačka vytvára je pre dieťa prirodzené. V kĺbku, teplúčku a hojdavý pohyb je pre ních spomienkou na mamkine bruško. Niekedy však môže potrebovať trochu pomôcť.

Tu je pre Vás pár tipov z praxe:

- Bábätku pomôže cítiť nablízku mamu. Vezmite svoje použité pyžamo a dajte ho k tvári dieťatka tak, aby cítilo Vašu vôňu. Pyžamo preto, aby na kuse oblečenia nebolo zbytočne cítiť dezodorant alebo parfém. Voľba je však na Vás. Dajte ho viac k vláskom a čele, ako k nosu a uistite sa, že dieťa môže voľne dýchať a po celý čas ho nenechávajte bez dozoru.

- Sadnite si na stoličku ku kidvaku, urobte si pohodlie a svoju ruku položte na telíčko dieťaťa, alebo ho chyťte za ruku a jemne hojdajte. Necíti sa tak samé a vie, že ste pri ňom.

- Spievanie alebo hmkanie známeho hlasu navodzuje pocit bezpečia.

- nedávajte do kidvaku plačúce dieťa, aby si s nim nespojilo negatívne asociácie. Keď deti mrnčali od únavy tak sme ich tam dali a uspali. Iné je však nechať dieťa vyplakať -  to by sme neradili nikomu v žiadnom prípade, alebo ho tam dávať v amoku. Veríme Vám, že poznáte svoje bábätko a vycítite vhodnosť situácie.

- Ak bábätku kidvak nesadol na prvý krát, nevzdávajte to a vyskúšajte ho o pár dní zas. Bábätká sa menia každým dňom a už o týžden Vám kidvak môže zachrániť nervy. :)

Tieto techniky nebudete musieť robiť vždy, stačí na obdobie zvykania si. Deťatko pochopí, že hačka je bezpečné miesto, kde si bude uživať hojdanie a spinkať a všetko bude fungovať podstatne jednoduchšie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie