Blog

Ako a kde ukotviť hačku?

Ako a kde ukotviť hačku?

Existuje viacero možností, ako kidvak(hačku) správne ukotviť. Všeobecne platí, že výška ukotvenia by mala byť aspoň 190cm. Pri tejto výške má hačka dosť miesta pre hojdanie.


Ukotvenie do stropu považujem za najpraktickejší spôsob ukotvenia. Keď hačku momentálne nepoužívate, môžete ju jednoducho zvesiť a odložiť a nič vám v interiéri nebude zavadziať. U nás doma máme navŕtanú prievlakovú kotvu do betónu a na ňu sme naskrutkovali kovové oko. V každom železiarstve vám určite poradia a prispôsobia povahu skrutky k materiálu, z ktorého máte strop.


Ďalší jednoduchý spôsob je zavesenie na rozpernú tyč do dverí. Určite poznáte tie tyče pripevnené na kovové zárubne, určené na posilňovanie. Sú dokonca aj typy, kde nie je potrebné vŕtanie. Kúpite ich aj za 10-20eur a využitie je multifunkčné. Nevýhodou je, že ak tam zavesíte hačku, prechádzenie cez dvere je komplikovanejšie. Na druhej strane, po uspaní alebo dennom spánku bábätka ju môžete ľahko zvesiť dole a potom zavesiť späť.


Do steny sa dá navŕtať konštrukcia na boxovací mech. Existuje viac druhov, najčastejšie to býva kovová konštrukcia v tvare L. Výhodou je vysoká nosnosť.


Napokon je tu samostatne stojaca konštrukcia. Videla som rôzne drevené aj kovové rôznych tvarov. Nájdete ju v nábytkových obchodoch. Hľadajte konštrukciu na závesné kreslo. Mávajú vysokú nosnosť a sú stabilné. Opäť tu platí, že si dajte pozor, aby mala výšku aspoň 190cm.


Hačku si so sebou môžete nosiť aj na dovolenky a výlety, zavesiť ju na strom alebo trám na chalupe. Odporúčam nosiť si so sebou kus lana ktorým budte môcť hačku pripevniť napríklad na strom.


Pri vysokých stropoch môžete lano využiť na predĺženie, avšak sa uistite, že použijete správny uzol, ktorý sa nepohybuje a pevne drží. Ďalšou možnosťou predĺženia je kovová retiazka.


Nebojte sa byť kreatívni a hľadajte v byte miesto, kde si uspávanie aj vy užijete. Môže to byť napríklad nad manželskou posteľou a pri uspávaní môžete spať. Alebo napríklad v obývačke vedľa gauča - dieťa môže vedľa vás spať a vy relaxovať. Veď o to ide, aby deti spali a rodičia oddychovali.


Držím vám prsty a verím, že si nájdete to správne miesto pre kidvak a že si ho celá rodina užije.

Kto sme

Kto sme

Kidvak je malá slovenská značka, ktorá vznikla, ako veľa podobných značiek. Fungovalo to tak dobre, že sme sa chceli podeliť.  Najmä o tú úľavu.Starostlivosť o prvé bábätko je náročná vec. Rodina si zvyká na úplne iný životný štýl a tempo, rodičia sú často unavení a zabúdajú myslieť na seba. Som presvedčená, že pre dieťa je viac než čokoľvek iné dôležitý spokojný a oddýchnutý rodič plný sily a chuti do života.
Oddýchnutí rodičia a spokojné rodiny sú našim cieľom. Neponúkame Vám len produkt, ale kúsok neba. Radosť, pokoj a oddych. Nepreháňam, vyskúšajte si to. 
Vďaka nášmu Kidvaku, Hojdavaku alebo akejkoľvek inej hačke môžete toto dosiahnuť. Prirodzeným a láskavým spôsobom uspať bábätko a mať čas pre seba. 

Našu najobľúbenejšiu hačku nájdete tu.

Ako si správne vybrať veľkosť hačky

Ako si správne vybrať veľkosť hačky

Ako si správne vybrať veľkosť hačky? Kidvak hačky sa vyrábajú v dvoch veľkostiach pre bábätká a pre väčšie bábätká do 25kg. Tretia možnosť je vybrať si veľkú hačku a kúpiť si k nej pružinu určenú pre bábätká do 15 kg. To znamená, že miesta na chrbátik je oveľa viac, čiže dieťa ju dlho neprerastie, až keď prekročí váhový limit pružiny (ten je v skutočnosti väčší). Prípadne je možné dokúpiť si aj pevnejšiu pružnu, ktorá pruží od 8 kg a znesie v pohode 25kg deťa. Táto kombinácia veľkej hačky a dvoch pružín je najvariabilnejšia a vydrží dlho. Nevýhodou je však to, že nakoľko je veľká, je o trochu náročnejšie uložiť tam novorodenca. Je to o cviku. 


Ak si nie ste s výberom istí, popíšte mi, čo od hačky o čakávate a aké veľké máte deti/dieťa a ja Vám rada pomôžem.