Starostlivosť

BAVLNA

Väčšina naších kidvakov je vyrobená zo 100% bavlny, starostlivosť o ne nie je komplikovaná. Je možné ich prať v práčke a sušiť v sušičke.

Po odňatí všetký netextilných dielov, ako sú karabíny, palica, pružina vložte kidvak do práčky. Pri prvom praní do bubna pridajte 2pl soli a 2dcl 4%octu. Vďaka tomu sa farby na textile zafixujú a nebudú sa navzájom farbiť. Zvoľte šetrný program s nízkymi otáčkami a perte pri tridsiatich stupňoch. Sušte v sušičke na šetrnom programe, nechajte voľne zavesený doschnúť.


ĽAN

Ľan je prírodný materiál s nenahraditeľnými vlastnoťami, no starostlivosť oňho je komplikovanejšia, pretože by sa nemal sušiť v sušičke.

Po odňatí všetký netextilných dielov, ako sú karabíny, palica, pružina vložte kidvak do práčky. Pri prvom praní do bubna pridajte 2pl soli a 2dcl 4%octu. Vďaka tomu sa farby na textile zafixujú a nebudú sa navzájom farbiť. Zvoľte šetrný program s nízkymi otáčkami a perte pri tridsiatich stupňoch. Nesušte v sušičke, nechajte ho voľne zavesený uschnúť.


VLNENÁ VSADKA

Vlna má výnimočné vlastnosti a poskytuje dieťaťu absolútny tepelný komfort, preto som si ju vybrala ako materiál pre vsadku/matrac.

Vlna je antibakteriálny materiál, čiže si nevyžaduje časté pranie. Môžete ju pravidelne vyprášiť, vyvetrať, prípadne nechať v zime vymrznúť. Ak dôjde k vážnemu znečisteniu, odporúčame nasledovný postup: 

Prať v rukách s pracím prostriedkom určeným na pranie vlny. Môžete ju nechať voľne namočenú v teplej vode a po chvíli vystláčať. Následne nechať voľne uschnúť. Alebo môžete zvoliť pranie v práčke na programe "ručné pranie". Nesušiť v sušičke.


VSADKA Z DUTÉHO VLÁKNA

Perte v práčke na bežnom programe určenom na syntetiku. Sušte voľne na vzduchu. Môžete sušiť aj v sušičke na šetrnom programe. Následne dosušte na vzduchu.