Často kladené otázky

5df3dd47e75fc308082939Pre koho je kidvak určený?

Kidvak je určený pre všetky bábätká. Od novorodenca až po 25kg dieťa.
Novorodenec - pre novoška je kidvak najprirodzenejšie prostredie hneď po mamkinej náruči alebo pobyte v šatke. Zaoblený chrbátik spôsobuje to, že jeho chrbtica je uvoľnená, peristaltika výborne pracuje. Pomáha aj deťom, ktoré majú problémy s boľavým bruškom. Bábätako zažíva v hačke podobné pocity, ako u mamky v brušku a to mu pomáha uvoľniť sa. Horizontálne aj vertikálne hojdanie, tepelný komfort vďaka vložke z ovčej vlny, zaoblený chrbátik a prostredie chránené pred zbytočnými podnetmi - to všetko simuluje maternicu. Hovorím to vždy. Už nič lepšie, ako je maternica pre bábätko nevymyslíme, môžeme sa len snažiť ju napodobniť.

Väčsie dieťa - pre väčšie dieťa kidvak slúži už väčšinou na uspatie alebo na hru. Prípadne kratší denný spánok. Náš sťvorročný syn má hačku stále rád. Vlezie si tam s knižkou, je to jeho miesto oddychu. Hačku vyhľadá často, keď je chorý. Schúli sa tam a odpočíva.

Nie je neskoro kúpiť kidvak napríklad ročnému dieťatku?

Náš príbeh s kidvakom začal, keď mal syn 11 mesiacov. Dovtedy zaspával väčšinou pri dojčení, ale zrazu bol oveľa aktívnejší a po dojčení začal loziť po posteli a uspať ho bolo dosť náročné. Potrebovala som niečo, kupon: akovbrusku čo ho zastabilizuje na jednom mieste a hačka túto nemožnú misiu zvládla. Odrazu chpaček spal do piatich minút. Takže aj pri väčších deťoch Vám kidvak môže zásadne pomôcť a priniesť úľavu.

Aký je rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom?

Rozdiel medzi malým a veľkým kidvakom je najmä v dĺžke časti, ktorá sa nachádza pod bábätkom. Čiže do väčšieho kidvaku sa zmestí aj vyššie bábätko. Pri malom kidvaku je to 100cm a veľkom 130cm. Ďalej ide o to, že k malej hačke ide jemnejšia pružinka, ktorá pruží od 3-15kg. K väčšiemu kidvaku pevnejšia, tá pruží od 8-25kg. K väčiemu kidvaku si viete dokúpiť jemnú pružinku a tak využívať veľký kidvak od novorodenca až po štvorročáka.

Ako sa kidvak udržiava?

Veľmi jednoducho. Odstánite všetky pevné časti, ako je tyč, karabíny, … a vyperiete ju v práčke. Dokonca sušiť v sušičke. Každý kidvak má našitý štítok s pracími pokynmi, pretože sa to líši u bavlnených a ľanových kidvakoch. Vlnená vsadka sa môže prať ručne alebo na ručnom programe v práčke, pričom odporúčam používať šetrný prací prostriedok určený na vlnu.

Je možné objednať si kidvak v zrýchlenom procese?

Málokedy sa nám stane, že máme niečo skladom. Väčšinou šijeme na objednávku a výroba trvá cca 14 pracovných dní. Ak však máte bábätko, ktoré narieka a naozaj poztrebujete čím skôr pomôcť, napíšte mi správu. Rozumiem Vám.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie